Artist impression van de kern van het Centaurus Cluster

Ariel Consortium Meeting

De Ariel Consortium Meeting Spring 2025 bij SRON in Leiden, van 9 tot 11 april. De dag ervoor vindt de technische meeting plaats.

 

Ariel-Consortium-Meeting

Practical Information

Registratie voor de bijeenkomst loop via Eventbrite.nl. Vul graag APART in of je deelneemt aan de bijeenkomst, de technische meeting of het conference dinner.

Local Organising Committee:

  • Yamila Miguel (SRON)
  • Billy Edwards (SRON)
  • Michiel Min (SRON)
  • Tim van Kempen (SRON)
  • Janneke van Duijn (SRON)

Voor vragen stuur ons een email.

Lees meer

Duo satellieten detecteert grote methaanuitstoot van vulkaan in Ethiopië

SRON—als onderdeel van de Europese CAMS service—en GHGSat hebben een grote hoeveelheid methaan gedetecteerd boven Mount Fentale, een actieve vulkaan in Ethiopië. De uitstoot lag op 31 januari rond de 58 ton/uur en is opgespoord door een tip-and-cue-methode, waarbij het TROPOMI Sentinel-5p satellietinstrument van het Europese Copernicus programma en de Canadese satelliet GHGSat samenwerken.

Nederlands satellietinstrument SPEXone produceert wereldkaart fijnstof

NASA lanceerde op 8 februari 2024 klimaatsatelliet PACE met aan boord het Nederlandse fijnstofinstrument SPEXone. Een jaar lang observeren levert nu een driedelige wereldkaart op van aerosolen. Die toont de verspreiding van fijne en grove aerosolen en van deeltjes die zonlicht reflecteren of juist absorberen. Dat laatste heeft respectievelijk een afkoelend en opwarmend effect op het klimaat. SPEXone is gebouwd door SRON en Airbus Netherlands, met ondersteuning van TNO.